terapia regenerująca
Mechanizm hipnozy w leczeniu depresji.
Metoda hipnozy – hipnoterapii, to wejście w rejon który służy do uzyskania celowości przywrócenia dobrostanu w organizmie człowieka poprzez odwrócenie i usunięcie sytuacji głęboko zakodowanej w podświadomości to jest dokładnie co odbywa się podczas sesji hipnoterapeutycznej. W efekcie następuje przypomnienie sytuacji stwarzającej powrót do stanu emocji, tym które towarzyszyły w utworzeniu danego zapisu wydarzenia, czyli następuje zdekompresowanie i odwrócenie negatywnego zapisu w podświadomości i zamianie w pozytywny zapis.

Depresja, jej skutki i objawy.
Oczywiście tutaj w konsekwencji tej współpracy zaczyna zwiększyć się odporność psychiczna nawet jeżeli sytuacja życiowa nie ulega błyskawicznie radykalnej zmianie to jednak zmienia się podejście w sposobie reagowania względem danej sytuacji potrzebującego terapii. Oczywiście że zauważalnym szybko efektem tej terapii będzie większy dystans z dającym się wyczuć samoopanowaniem opanowaniem.
Należy otwarcie powiedzieć, że pomocą dla powiększenia efektów psychoterapii, terapią należy objąć bliskie osoby w otoczeniu terapeutyzowanego, czyli jego rodzinę.

terapia regenerująca
Mechanizm hipnozy w leczeniu depresji.
Osobiście dla mnie ten mechanizm często bywa kluczem jakim otwieram przysłowiowe drzwi na zewnątrz przy wychodzeniu z depresji, ja stosuję ten mechanizm w terapii hipnozą.
Metodą hipnozy jestem w stanie doprowadzić do odczucia stopniowego rozłączenia się od problemów które wywołują poczucie niepokoju, ale pozwala mi to na uzyskanie i stworzenie pewnego bezpiecznego buforu w postaci dystansu do problematycznego odczucia.

Depresja, jej skutki i objawy.
Jest to naturalna reakcja organizmu na rozczarowania niepowodzenia.
Jednak kiedy uczucie rozpaczy i pustki zawładnie Tobą, nie chce minąć i nie pozwala Tobie cieszyć życiem jak to było dotychczas, niestety może okazać się, że cierpisz na depresję.
Statystki pokazują że w Polsce nawet około 1,5 mln osób zmaga się ze schorzeniem depresji. Natomiast statystki według Światowej Organizacji Zdrowia, uzmysławiają nam że do roku 2030 – 2040 depresja może stać się najczęściej występującą chorobą na świecie.
- Zmęczenie, brak energii.
- Smutek, ataki płaczliwości
- Niepokój, podniecenie lub lęk.
- Zmniejszona aktywność, apatia.
- Utrata zainteresowań (nic mnie nie cieszy)
- Zaburzenia snu (wystąpiły problemy z zasypianiem, nadmierna senność, problemy z budzeniem się nad ranem)
Zmiana apetytu (zmniejszenie lub zwiększenie)

Objawy depresji w szerszym ujęciu.
Stan depresji, pojawia się niespostrzeżenie. W tym stanie człowiek traci powoli poczucie sensu, wręcz staje się bierny, nie wykazuje żadnej chęci ani ochoty na jakąkolwiek aktywność i jedyne pragnie samotności. W tym stanie człowiek nabiera poczucia niezrozumienia przez bliskich, a wszystko, co do tej pory mogło i przynosiło radość, teraz jest nam obojętne.
Śmiało możemy powiedzieć że depresja jest rodzajem zaburzenia psychicznego, które wpływa na nasze samopoczucie i nastrój. Coraz większa ilość ludzi zaczyna borykać się z depresją niezdiagnozowaną i nie nieleczona co już staje się coraz poważniejszym problemem zdrowotnym, coraz większa ilość osób jest tym dotknięta.

Symptomy i objawy depresji
Człowiek znajdujący się w stanie depresji zaczyna cierpieć z powodu odczuwania nadmiernego smutku, w efekcie może to prowadzić do ubytku energii oraz zmniejszenia aktywności.
W tym stanie, człowiek chory doświadczający depresji powoli zmniejsza zakres codziennych zainteresowań a jego koncentracja i uwaga obniżają się, dość częstym objawem może być pojawienie się zmęczenia po nawet małym wysiłku, występuje możliwość doświadczania stanu zobojętnienia a nawet stan niemożności aby przeżywać przyjemności. Częstymi a nawet stałymi stanami w czasie depresji mogą być zaburzenia apetytu lub snu.
Spadek nastroju i dobrego samopoczucia może występować niezależne od bieżących zdarzeń a w kolejnych dniach nie podlega zmianom w kierunku lepszego samopoczucia. Depresja doprowadzić może do obniżenia samooceny, co w efekcie może dać poczucie nieuzasadnionego i irracjonalnego odczucia małej wartości oraz poczucia winy.

Objawy i czynniki sprzyjające rozwojowi depresji
- nasze predyspozycje genetyczne,
- nasze przykre doświadczenia w dzieciństwie,
- takie jak trauma z powodu rozwodu, utrata pracy albo śmierć bliskiej nam osoby,
- brak nieumiejętności funkcjonowania w grupie,
- nadwrażliwość,
- nadmierna koncentracja na swojej osobie,
- zaniżone poczucie własnej wartości,
- potrzeba nadmiernej akceptacji ze strony otoczenia
Jakie są objawy cielesne depresji:
- duża potrzeba snu, lub bezsenność
- brak apetytu,
- nadmierny apetyt
- ciągłe zmęczenie
- spadek lub wzrost wagi,
- zaburzenia miesiączkowania,
- suchość w gardle,
- zmniejszone libido,Sposobem jakim ja traktuję depresję jest poprzez osiągnięcie komfortu stanu rozprężenia w wyniku tego zaczynam serią pogłębionych technik rozprężenia z zaangażowaniem indywidualnie złożonych technik wizualizacyjnych, a w efekcie dostanie się do układu nerwowego człowieka. Cykliczne powtarzanie tych metod, doprowadza do dobrostanu psychofizycznego stnu danej osoby

DLA BARDZIEJ I GŁĘBIEJ POSZUKUJĄCYCH..
Umów się na konsultacje! 661 392 636
JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY WSPÓŁPRACĄ ZE MNĄ, NAPISZ DO MNIE!
BLOG
Poczytaj co piszę na blogu o psychoterapii
Droga progresu
Cywilizacja od samego początku była zawsze cyklicznym przechodzeniem od niższego...
Precognitive imaginative thinking – myślenie prekognicyjne
Grupa psychologów europejskich podzieliła się z nami spostrzeżeniami w formie...
Potencjał wiary
Aby pomóc Ci zrozumieć powagę wiary i przybliżyć wartości, jakie promuje,...